آموزشکده فنی امام خمینی (ره)

درباره آموزشکده :

مركز آموزش فني و حرفه ­اي برادران سبزوار از سال 1370 بصورت تيم سيار آموزش خود را آغاز نمود. در سال 1382 مرکز جدید این شهرستان درزميني به مساحت 60000 متر مربع و زيربناي 4500 مترمربع رسماً افتتاح گرديد. و كليه كارگاه‌هاي آموزشي به مركز اصلي منتقل شد.

اكنون با 13 رشته و 26 حرفه­ ی آموزشي، امكانات خوابگاه شبانه روزي و سلف سرويس به متقاضيان آموزش­ هاي لازم را ارائه مي­نمايد. افراد‌ آموزش ديده در صنايعي مانند كابل خودرو، كارخانه جمكو، صنايع پتروشيمي، كارخانه سيمان، صنوف و…جذب بازار كار مي­شوند .

مركز خواهران سبزوار از سال 1375 فعاليت خود را آغاز نمود. و در سال 1378 به محل كنوني انتقال یافت و با افزودن رشته­ هاي مختلف فنی و خدماتی آموزش­هاي لازم را ارائه مي­نمايد.

این آموزشکده هم اکنون شامل 37 رشته است. از جمله رشته‌های برق، اتوماتیک، درودگری، کشت و کارگلخانه‌ای ویژه آقایان و رشته‌های معرق، تذهیب و نقاشی و خیاطی ویژه خانم ها که در سبزوار فعال است.

 بیش از 500 نفر در 6 رشته مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شامل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران سبزوار. مرکز خواهران سبزوار، ‌تیپ 47 سلمان سپاه جغتای به فراگیری آموزش های فنی و حرفه‌ای مشغولند.

دانشکده ها

فهرست